Toniczech

Když se podíváte na profil tohoto našeho kladenského geonestora, tak se dozvíte, že začal s hledáním a zakládáním kešek v době, kdy jsme mnozí z nás ani netušili, co geocaching vůbec je. Datum registrace nicku na webu www.geocaching.com  dne 15. 7. 2002 je výmluvný. Je to už hodně dávno. Pro zajímavost vkládám obrázek GPS, kterou tehdy Toniczech používal.

GPS

Letos bude tedy Toniczech slavit už své 20. geonarozeniny. Je zakladatelem celkem 30 keší a pořadatelem 4 CITO eventů, přičemž 8 jeho keší figuruje v první padesátce nejstarších keší v ČR. Přehled kešek, které byly publikovány v průběhu roku 2023 a jsou v první padesátce je zde:

23. nejstarší keš v ČR – inside-of-volcano

26. nejstarší keš v ČR – horse-head

27. nejstarší keš v ČR – hvezda-game-park-prague

28. nejstarší keš v ČR – lovos hill

29. nejstarší keš v ČR – radobyl hill

30. nejstarší keš v ČR – nobody-at-home-zso-svidna

31. nejstarší keš v ČR – quack-quack

32. nejstarší keš v ČR a 4. nejstarší multina v ČR – dvorak-rock 

Toniczech

Určitě se také podívejte na listingy těchto keší. Překvapí Vás detailní popisy témat, kterým jsou kešky věnovány, nechybí ani perfektní překlad v angličtině. Pokud jste založili nějakou kešku a Toniczech jí navštívil a již se propracoval k sepsání logu o nálezu, tak budete jistě překvapeni, jaký log Vám od něj přijde. Toniczech je mistr slova, nic neodbývá a jeho logy jsou potěšením srdce každého ownera. Toniho jsme poznali na jednom z kladenských eventů, kdy se dostavil s vizitkou na hrudi a my jsme až po chvíli pochopili, že před námi stojí ten, kdo s geocachingem na Kladensku i v ČR začínal. Toniczech je velmi skromný a při tom velmi vzdělaný chlapík, o čemž svědčí i jeho excelentní výkony ve vědomostních soutěžích na televizní obrazovce, kde jsme ho mohli vidět. Jeho znalosti jsou neuvěřitelné. V šoku z něj byl nejenom Jan Rosák v televizním pořadu „Riskuj“, překvapeni byly i v televizním pořadu „AZ – kvíz“, kde se stal čestným a zaslouženým majitelem AZ – kvízového trička. Při své účasti totálně rozbil bank soutěže, nutno ale konstatovat, že zcela zaslouženě. O jeho účasti v těchto soutěžích psal i portál www.geocaching.cz zde. O tom, že život někdy nebývá procházka růžovou zahradou, napovídají ale následující slova, která si vložil do svého geocachingového profilu:

Texty

Jsme moc rádi, že Toniczech toto těžké životní období překonal a že je stále se svou GPS mezi námi. Je skutečnou osobností Kladenského geocachingu. Přejeme mu pevné zdraví a děkujeme za vše, co pro geocaching vykonal. Těšíme se, až se s ním u nějaké kešky opět potkáme.

Toniczech